Ankara’da Öne Çıkan Mekanlar

Türkiye’nin ikinci büyük şehri ve başkenti olarak öne çıkan Ankara, kaliteli ve çeşitli mekanlarıyla da dikkat çekmektedir.

 

Müzik ve eğlence tarzı açısından yaşayanların farklı kesimlerine hitap eden birçok eğlence mekanına sahiptir.
Kentin merkezi olarak nitelendirilen Çankaya ilçesinin özellikle Gaziosmanpaşa (GOP) ve Çayyolu-Ümitköy lokasyonları renkli gece mekanlarıyla öne çıkmaktadır. Elektronik müzikten, nostalji şarkılara kadar oldukça çeşitli konsepte sahip mekanlar, iç dekorasyonu ve dünya mutfağına ev sahipliği yapan menüleriyle de müşterilerine hizmet sunmaktadır.
Özel olarak organize edilen çeşitli konsept partiler ile DJ performansları da Ankara’da gece hayatı severlerin akına uğramaktadır. Son zamanlarda popüler olan eğlence mekanları:

• Bohem
Ankara eğlence hayatına yepyeni bir soluk getiren, Cemil Kumaşçıoğlu işletmeciliğindeki mekân açıldığı andan itibaren Ankara’nın gözde olmuştur. İç tasarımında öne çıkan flamingolar ve pembe sardunyalar konuklarını adeta bir sahil kasabasında hissettiriyor.

• Panderas
Özlem Bulut’un işletmecisi olduğu mekan, haftanın yedi günü eğlence anlayışla orta çağ mimarisini yansıtan iç dizaynı ile Ankara eğlence hayatının dikkat çeken mekanlarındandır. Panderas, 80’ler 90’lar, Türkçe ve yabancı müzikler eşliğinde konuklarına keyifli vakit geçirmeyi vaat ediyor.

• Alaçatı Kafası
İzmir ve İstanbul’dan sonra üçüncü şubesini Cemil Kumaşçıoğlu’nun girişimiyle Ankara’ya açan Alaçatı Kafası, dekorasyonuyla Ege havasını Ankara Filistin Caddesine taşıyor. Ege ve Doğu kültüründe hazırlanan zengin meze çeşitleriyle hem lezzeti hem de eğlenceyi konuklarıyla buluşturuyor.

• Öküz Ankara
Hasan Çalış işletmeciliğinde faaliyetini sürdüren Öküz Ankara ağırladığı ünlü sanatçılarla dikkatleri üzerine çekiyor.
Menülerinde her damak tadına hitap eden lezzetler bulunduran mekanlar, kutlama ve partilere de ev sahipliği yapmaktadır. Zaman zaman yerel ve ulusal basında yer bulan etkinlikleriyle Ankaralıları ağırlamaya devam etmektedir.
Ankara’nın En İyi sayfası aracılığı ile oy kullanarak mekanlar hakkında değerlendirme yapabilirsiniz.

Ankara’nın En İyi Mekan İşletmecileri OYLAMAK İÇİNM TIKLAYINIZ