SİBEL ÖZTÜRK BEAUTY İle “Daha bakımlı, Daha sağlıklı”

Ankaranıneniyi.com internet sitesi için genel yayın yönetmeni Ali Fikret; Manikür ve pedikür hakkında Sibel Öztürk ile bir röportaj gerçekleştirdi…

Sibel Öztürk samimiyetiyle sorduğumuz sorulara net bir şekilde cevaplar verdi. Kadınlarında en büyük yanlışı isme gitmeleri, isme gitmesinler yaptığı işe, titizliğe, hijyene, aletlerini nasıl dezenfekte ediyor? Kaç tane aletleri var? Bunları hiç sorgulamışlar mı? Bu işte kaç yıldır çalışıyorlar? İşte size keyifle okuyacağınız bir röportaj!..

Sibel Öztürk Kimdir?

Ben Sibel. Ankara’da doğdum, büyüdüm. Kendimi bildim bileli özgür bir ruha sahibim. Hayatımı şekillendirmemde bunun çok etkisi olduğunu söyleyebilirim. Hatta birazdan bahsedeceğim birçok şeyde bu ruhun izlerine sizler de rastlayacaksınızdır.
Bu mesleğe başladıktan sonra; insanlarla iletişim kurup onların hayatlarına dokunmaktan keyif aldığımı fark ettim. Özgür ruhum ve insanlarla iletişimden keyif almam bir araya geldiğinde kendi iş yerimi açma fikrinin benim için çok mantıklı olduğuna karar verdim. En büyük destekçilerimden biri hayat arkadaşım, iş arkadaşım; eşim.
Bu arada 2019’da eşimle hayatımızı birleştirdik ve 2022 yılında köpeğimiz kızımız Bella hayatımıza dahil oldu. Hayattaki hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanıyorum, eşimle karşılaşmam hayatımda büyük bir dönüm noktası oldu.

Bu işe başlama hikâyenizi okuyucularımızla paylaşır mısınız?

Bu mesleğe nasıl başladığımı düşündüm de: of, ne cesaretti! İşimle birlikte ben de büyüdüm, kendimi geliştirmek için eğitimlere katıldım, sonrasında hayaller kurmaya başladım ve onlara ulaşmak için ilmek ilmek işledim. 15 yılı aşkın süredir güzellik sektörünün içindeyim ve mesleğimle ilgili eğitimler de vermekteyim. Enerjim, dualarım kendimi mutlu hissedeceğim yerde sevdiğim kişilerle keyif aldığım işimle olmak üzerineydi. Belki de çalışma alanıma girdiğinizde aldığınız enerji hep bu büyüttüğüm hayallerimden kaynaklı. Eşimle birlikte yakaladığımız uyum sayesinde ben yaratıcılığımı hayata geçirirken, o ihtiyacım olan ortamı sağlamaya odaklandı. Ve işte Ankara’nın kalbinde, Tunalı Hilmi Caddesi’nde karşınızdayız.

Sibel Hanım merkezinizde birçok uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyor ve olumlu geri dönüşler alıyorsunuz. Başarınızı neye bağlıyorsunuz?

Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığından bahsetmiştim, başarı da bizim için bir tesadüf değil. Bugün SİBEL ÖZTÜRK BEAUTY olabilmek için meslek hayatım boyunca erişebildiğim ve beni ileriye taşıyacak bütün eğitimlere katıldım. Eğitimlere katılmak uygulama olmadan eksik kalmaktaydı. Danışanlarımızın talepleri doğrultusunda trendi takip edip kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca sadece onların taleplerine değil, onları trendler doğrultusunda da yönlendirdiğim oluyor. Örneğin; sezon başında yeni koleksiyonları danışanlarımla paylaşmak ve onların memnuniyetini görmek benim için büyük bir haz.

SİBEL ÖZTÜRK BEAUTY, salonunuzda sunduğunuz hizmetleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
Kadronuzu nasıl oluşturdunuz ve kimler var?

Danışanlarımızın hislerini bulunmaktan keyif aldıkları bir ortamda tırnakları aracılığıyla hayata geçiriyoruz. Daha bakımlı hissetmeleri için manikür ve pedikür, daha enerjik hissetmeleri için protez tırnak, kalıcı oje ve nail art hizmetleri vermekteyiz. Aynı zamanda daha sağlıklı hissetmeleri için mantar, nasır ve batık tedavisinde uzmanlaştım.
Kullandığımız ürünlerin kalite ve çeşitliliğini, danışanlarımın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tercih etmekteyim. Bununla birlikte işlemlerimizde eşimin yürüttüğü marka patenti bize ait olan ‘Oknail Professional’ ürünlerini kullanmaktayız ve aynı zamanda bu ürünlerin satışını da gerçekleştirmekteyiz.
Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle sektöre yenilik getirmeye ve sektörü ileriye taşımaya yönelik çalışmalarımız sürmekte olup ileriye dönük projelerle yolumuza devam ediyoruz.
Ekibimiz iki kişilik dev kadro, sanatçı olan ben ve benim yaratıcılığımı sağlayacak ortamı oluşturan eşim. Benim işlemlerde kullandığım ürünler ve dahasını geliştirmede, randevuların organizasyonunda, danışan memnuniyetinde eşim önemli bir rol alıyor. Danışanım geldiğinde ise sahne bende.

Bakım estetik bir olay mıdır, sağlık için gerekli midir?

Bakım insanın kendini iyi hissetmesinde en önemli etmenlerden. Kendisini rahatsız eden bir tırnakla gelen danışanım işlem sonrasın kendini daha sağlıklı ve bakımlı hissetmekte.

Manikür- Pedikür tarzınız nedir? Ne tür işlemlerin müşterilerinize yakıştığını düşünüyorsunuz?

Sektörde yer alan tüm tekniklere hakim olmakla birlikte danışanlarımızın kendilerini yansıtacağı tasarımları onlara sunuyoruz. Onlar sonuçlardan memnun kaldıkça skor kartımıza bir puan daha ekliyoruz. Bununla birlikte genellikle yurtdışında yapılan Aquarelle tekniğini uygulamaktan keyif alıyorum.
Ayrıca Türkiye’de çok sık rastlanmayan etkili bir mantar tedavi yöntemi olan mantar jel işlemiyle danışanlarımıza daha konforlu yaşam standardı sağlıyoruz.

Estetik ve bakım denince hep kadınlar akla gelir. Sizin merkezinizde kadın ve erkekler birlikte hizmet alabiliyorlar mı?

Bakımlı olmak cinsiyet ayırt etmiyor. Söz konusu olan kendini iyi hissetme hali, her danışanım en iyisini hissetmeye layık. Bu nedenle özel oldukları yerdeler.


Size gelenlerin yaş aralığı nedir?

Barış Manço derki 7’den 77’ye… Her yaştan danışanım farklı konularda kapımı çalmakta, bizim için önemli olan onların memnun ayrılması.

Bu tür kurumlarda hijyen son derece önemli olmalı? Hijyene ne derecede dikkat ediliyor ve siz bu konuda neler yapıyorsunuz?

Güzellik kaygılarından ziyade sağlık kaygıları ile karşılaşmaktayız. Danışanlarımızdan, işleme girdiklerinde karşılaştıkları steril ortamın, kendilerini rahatlattığı yorumunu sıkça almaktayız.
Genellikle karşılaştığımız endişeler, sosyal medyada yer alan yanlış uygulamalar ve bilgi kirliliği nedeniyle oluşmakta. Doğru uygulamaları örnekli olarak aktardığımızda endişeler bir nebze azalıyor. Ancak uygulamadan sonra bütün endişeleri ortadan kalkıyor.
Yine ne örnek vermek gerekirse, yurtdışından getirttiğimiz tek kullanımlık kraft kağıtlarla işlem yapığım aletleri fırınlayarak steril hale getirip kişiye özel kullanmaktayız.

Salonunuzda hangi markaların ürünlerini tercih ediyorsunuz?

Fabrikasyon ürünlerden ziyade kalitesi kanıtlanmış, Avrupa menşeili ürünleri ve deneyimlerimizle içeriklerini geliştirdiğimiz özel formüllü ürünlerimizi sunmaktayız. Ürünlerin temini ve kalite kontrolü eşim tarafından sağlanıyor. Ayrıca patenti bize ait olan OKNail Professional markası ile trendler ve teknoloji ile geliştirilmiş ürünler de salonumuzda mevcuttur.

Manikür ve Pedikürle ilgili kıyafet seçimi arasında bir ilişki var mıdır sizce?

Manikür, pedikür ve kıyafet seçiminin insanın enerjisine bağlı olduğunu düşünürüm, enerjiyi yükseltmek için danışanlarımın iyi ve sağlıklı hissetmesine odaklanırım,

Manikür-Pedikür,Dövme, Piercing Gibi İşlemler Hepatit’e Yol Açabilir mi?

Bu tip işlemler kanla bulaşan hastalıkların bulaşmasına yol açabilir, bu nedenle tercih edilen salonun aldıkları önlemler önem taşımaktadır. Bu durumlardan korumak için yukarıda bahsettiğim hijyen önlemlerini almaktayız. Öncelik sağlığımız.

Son olarak okuyucularımıza ne söylemek istersiniz?

Özel insanlar özel hissettikleri yerdeler.
Kendinizi iyi hissetmeniz bizim için çok önemli;Danışanlarımızın ayrıcalıklı hissetmeleri için randevu saatlerimizi onların rahatlığını düşünerek organize ediyoruz. İşlem sırasında kurduğumuz diyalog derin ve özel; bu ilişki ise temelinde güvene dayanıyor.
SİBEL ÖZTÜRK BEAUTY ile “Daha bakımlı, Daha sağlıklı.”